DPS Sandomierz

DPS Sandomierz
W centrum Sandomierza, nieopodal dworca PKS, licznych sklepów oraz punktów usługowych, w nowym czterokondygnacyjnym budynku przy ulicy Czyżewskiego 1 położony jest Dom Pomocy Społecznej, przeznaczony dla osób starszych oraz cierpiących na przewlekłe choroby somatyczne. Takie oto motto przyświeca organizatorom DPS – „Uważamy, że jesień życia wcale nie musi byś ponura, a może być pełna barw. Wszystko zależy od otoczenia, fachowej opieki oraz nastawienia psychicznego osoby chorej, dlatego w Domu Pomocy w Sandomierzu staramy się stworzyć jak najlepsze warunki. Staramy się pokazać naszym mieszkańcom radosne strony życia, umiejętnie wspierać ich duchowo i zachęcać do udziału w zajęciach terapeutycznych, malarskich, muzykoterapii, wycieczkach krajoznawczych, piknikach czy zabawach okolicznościowych.”, – niech to będzie najlepszą zachętą do rozważenia oferty tej placówki.
DPS przygotował 110 miejsc mieszkalnych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych, elegancko wyposażonych, z dostępem do łazienki oraz toalety, wszystkie pokoje oraz cały budynek domu posiada udogodnienia dla osób na wózkach inwalidzkich. Na każdym piętrze dostępne są aneksy kuchenne oraz świetlica z kącikiem telewidza, miejsca najczęstszych spotkań mieszkańców. W Domu jest także kaplica, mieszkańcy mają możliwość codziennego korzystania z posługi kapłana. Dom gwarantuje codzienną pomoc w zakresie samoobsługi, opieki medycznej, rehabilitację ruchową oraz zajęcia terapeutyczne, rozwijające pasje, czyli wszystko to, co konieczne w codziennym życiu osoby niepełnosprawnej lub starszej.
Czas wolny mieszkańców to głównie liczne imprezy okolicznościowe na terenie domu, wyjazdy bliższe lub dalsze, które urozmaicają codzienne życie, szczególnie, że Sandomierz jest pięknym i licznym w atrakcje miastem 🙂 Należy dodać, że DPS posiada własny bus, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dzięki temu każda wycieczka odbywa się w komfortowych warunkach. Zajrzyjcie na stronę internetową DPS Sandomierz po bliższe szczegóły.

DPS Sandomierz
Adres: ul. Czyżewskiego 1, 27-600 Sandomierz
Tel: (15) 832 39 24
DPS Sandomierz