DPS Ludwikowice

DPS Ludwikowice

W sercu Gór Sowich, w malowniczo położonej miejscowości Ludwikowice – w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda, znajduje się Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej prowadzony przez Siostry Franciszkanki, przeznaczony dla 100 dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z upośledzeniem umiarkowanym, znacznym i głębokim. Placówka ma charakter ponadlokalny. Do Domu przyjmowane są także niemowlęta. Ośrodek posiada atrakcyjne położenie pomiędzy rzeką Włodzicą od strony północnej i Wzgórzami Włodzickimi od strony wschodniej. Od strony południowej dom położony jest u podnóża wzniesienia porośniętego lasem. Zarówno budynek, jak i jego otoczenie, są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Najbliższe otoczenie Domu to przepiękny ogród z licznymi alejkami spacerowymi, placem zabaw oraz boiskiem sportowym.

Podopieczni zamieszkują w 2-3 osobowych pokojach – specjalnie przygotowanych dla dzieci, gwarantujących poczucie bezpieczeństwa. Ponadto do dyspozycji mieszkańców oddano kaplicę, pokoje dziennego pobytu, świetlicę, salę widowiskową, pomieszczenia do terapii, sale rehabilitacyjne, sale do hydromasażu, kuchenki oddziałowe, pokoje gościnne oraz salę wyciszeń. Przy Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich znajduje się również Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy.Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, zajęcia rehabilitacyjne oraz terapeutyczne – m. in. zajęcia plastyczne, pracownia origami, haftowanie, tkactwo, pracownia gier komputerowych. Czas wolny wypełniają liczne imprezy okolicznościowe, zabawy, spotkania, wyjścia oraz wyjazdy. Po więcej szczegółów odsyłam na stronę internetową Domu, link poniżej.

DPS Ludwikowice
Adres: Wiejska 9, 57-450 Ludwikowice, woj. dolnośląskie
Tel: (74) 871 61 62
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pielęgniarek wg III Reguły św. Franciszka w Ludwikowicach