DPS Borzygniew

DPS Borzygniew

W województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Mietków, w maleńkiej wiosce Borzygniew, kilkaset metrów od północnego brzegu Jeziora Mietkowskiego (ok. 35 km na południowy zachód od Wrocławia), w bardzo cichej i spokojnej wiejskiej okolicy, położony jest Dom Pomocy Społecznej, przeznaczony dla 45 osób w podeszłym wieku. Placówka mieści się w nowoczesnym budynku, jak podkreślają gospodarze obiektu „na miarę XXI wieku”, w pełni przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Najbliższy teren wokół Domu przygotowano do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Mieszkańcy mają do dyspozycji 45 pokoi jednoosobowych – z możliwością mieszkania we dwoje. Każdy pokój ma dostęp do swojego węzła sanitarnego oraz balkonu. Ponadto do dyspozycji pensjonariuszy przygotowane są liczne pomieszczenia wspólne, w tym świetlica, zaplecze rehabilitacyjne, kuchnia z jadalnią itp. Wyżywienie mieszkańców dostosowane jest do potrzeb osób starszych – jadłospis ustala dietetyk wg zaleceń lekarskich – przygotowywane są 4 posiłki dziennie.

Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną oraz zajęcia terapii i rehabilitacji w zakresie kinezyterapii. Ćwiczenia odbywają się każdego dnia. Czas wolny wypełniają liczne spacery, m. in. w kierunku pobliskiego Jeziora Mietkowskiego, spotkania towarzyskie, imprezy okolicznościowe – urodziny, imieniny, koncerty, a także dalsze wyjazdy. Po więcej szczegółów odsyłam na stronę internetową Domu, link poniżej.DPS Borzygniew
Adres: Borzygniew, ul. Sportowa 2, 55-081 Mietków, woj. dolnośląskie
Tel: (71) 316 91 74
Dom Pomocy Społecznej „DOM NAD ZALEWEM”