DPS dla kombatantów Łódź

DPS dla kombatantów Łódź

W cichej i zielonej części Łodzi, w dzielnicy willowej na obrzeżach Parku im. Adama Mickiewicza, położony jest Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” im.mjr Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego”Nurta”, przeznaczony dla 44 osób w podeszłym wieku – jest jedynym w województwie łódzkim i jednym z 23 w Polsce domem dla kombatantów. Zabudowania DPS to wolno stojący 3-kondygnacyjny budynek. W najbliższym otoczeniu znajduje się urokliwy ogród z altaną, zachęcający do spacerów i wypoczynku.

DPS przygotowany jest dla pensjonariuszy z niepełnosprawnościami narządu ruchu – posiada windę, system przywoławczo-alarmowy oraz niezbędne oporęczowanie korytarzy oraz łazienek i toalet. Mieszkańcy mają do dyspozycji wygodne i funkcjonalne pokoje jedno i dwu osobowe – posiadające własny węzeł kuchenny. Ponadto do dyspozycji pensjonariuszy przygotowano pokój gościnny, kaplicę, jadalnię, salonik, kuchenkę pomocniczą i pomieszczenie terapii, a także wydzielono pomieszczenie do prania i suszenia bielizny.

Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, zajęcia rehabilitacji oraz terapeutyczne – m.in. manualne, plastyczne, biblioterapia, muzykoterapia. Pensjonariusze mają zapewniony kontakt z rodziną, znajomymi, środowiskiem lokalnym, są odwiedzani przez młodzież harcerską, uczniów szkół i przedszkolaków. Czas wolny zapełniają imprezy okolicznościowe, a także liczne wyjścia oraz wyjazdy. Po bliższe szczegóły odsyłam na stronę internetową Domu, link poniżej.DPS dla kombatantów Łódź
Adres: 91-480 Łódź, ul. Przyrodnicza 24/26, woj. łódzkie
Tel: (42) 655 30 30
Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” im.mjr Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego”Nurta”