Dom Pomocy Społecznej Nad Potokiem im. Bohdany „Danuty” Kijewskiej znajduje się w Radomiu w województwie mazowieckim. DPS uprawniony jest do świadczenia usług opiekuńczych i bytowych dla osób przewlekle somatycznie chorych oraz osób przewlekle psychicznie chorych. DPS posiada 185 miejsc noclegowych rozmieszczonych w trzech budynkach mieszkalnych. Mieszkańcy mają możliwość zamieszkania w pokojach 1- 3 osobowych, umeblowanych. Niektóre pokoje wyposażone są w łazienki dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie DPS znajduje się własna kuchnia z jadalnią, kaplica, baza rehabilitacyjna, gabinet fryzjerski.
DPS świadczy usługi bytowe czyli zapewnia nocleg, wyżywienie podstawowe ubranie, utrzymanie czystości, a także usługi pielęgnacyjne i wspomagające.
MieszkańcamiDPS zajmują się na co dzień pielęgniarki, opiekunowie, pokojowe, rehabilitanci, pracownicy socjalnie, psycholog, kapelan, instruktorzy terapii zajęciowej. Pensjonariusze są pod opieką lekarza pierwszego kontaktu, który odwiedza potrzebujących na terenie ośrodka. Wyjazdy do specjalistów odbywają się specjalistycznym transportem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.

W Domu odbywają się ciekawe zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne i artystyczne. Na terenie ośrodka funkcjonują zespoły Na swojską nutę i Magiczny Potok, a także radiowęzeł nadający codzienne wiadomości dotyczą życia w DPS.

Dom Pomocy Społecznej Nad Potokiem im. Bohdany „Danuty” Kijewskiej
26-600 Radom,
ul. A. Struga 88
tel. (048) 344-86-72
DPS Radom