DPS Włókniarz znajduje się blisko centrum miasta, ale zarazem blisko największego rezerwatu przyrody na terenie Łodzi. Budynki mieszkalne połozone są na terenie parku, co sprawia, że pobyt w Domu Opieki upływa w miłej i spokojnej atmosferze. Placówka przeznaczona jest dla osób starszych zapewniając im godne warunki mieszkaniowe oraz opiekę i zaspokojenie wszelkich potrzeb życiowych. W DPS Włókniarz może przebywać maksymalnie 115 pensjonariuszy, którzy mają możliwość zamieszkania w pokojach 1 – 2 osobowych rozmieszczonych w pięciu pawilonach mieszkalnych.
Mieszkańcy Domu Pomocy mają zapewnione pełne wyżywienie, opiekę personelu w każdym aspekcie życia, który tego wymaga, mogą korzystać z usług medycznych w postaci usług lekarskich oraz opiekuńczo pielęgniarskich, z rehabilitacji, która obejmuje fizykoterapię, kinezyterapię, laseroterapię, masaże. Czas wolny mogą spędzić na interesujących zajęciach w ramach terapii zajęciowej, w sali telewizyjnej, w kawiarni, w blibliotece, czy w kaplicy. DPS dba także o organizację róznego rodzaju imprez okolicznościowych, a także organizuje wycieczki, czy spacery.

W DPS Włókniarz prężnie działa również Dom Dziennego Pobytu, który umożliwia chętnym osobom spędzania czasu na terenie ośrodka, zapewniając wyżywienie i możliwość uczestnictwa we wszystkich zajęciach.

Okres oczekiwania na przyjęcie do Domu Opieki Społecznej Włókniarz wynosi około 5 lat.

Adres Domu Pomocy Społecznej
Dom Pomocy Społecznej „Włókniarz” im. Jana Pawła II
94-017 Łódź, ul. Krzemieniecka 7/9
tel. 042 686 06 49, tel./fax 042 686 00 10
e-mail: wlokniarzlodz@domypomocy.pl