DPS Kochłowy

DPS Kochłowy
W maleńkiej wielkopolskiej wiosce Kochłowy, w powiecie ostrzeszowskim, w malowniczym terenie Wzgórz Ostrzeszowskich, które są najwyższymi wzniesieniami Wielkopolski, położony jest Dom Pomocy Społecznej przeznaczony dla 80 osób przewlekle psychicznie chorych. Zabudowania DPS to dwa zabytkowe budynki, stanowiące części ponad stu letniego dworu, otoczone są parkiem krajobrazowym o powierzchni 2,2 ha, który ma zachowaną pierwotną kompozycję i drzewostany z XIX i XX wieku. W parku wyróżniają się stare jesiony, daglezje, kasztanowce białe, ich wiek można oceniać na około 190 lat, znajduje się tu także klimatyczny staw, bardzo ceniony przez wszystkich mieszkańców.
Baza mieszkaniowa to pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe, wyposażone w niezbędny sprzęt, eleganckie i wygodne. Wszystkie pokoje oraz zabudowania Domu pozbawione są barier architektonicznych, ponadto placówka dysponuje własnym samochodem przeznaczonym do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Poza pokojami oraz pięknym ogrodem mieszkańcy mają do dyspozycji 2 pokoje dziennego pobytu, kaplicę, w której odbywają się nabożeństwa i inne uroczystości religijne, jadalnię, 2 gabinety rehabilitacyjne, 2 kuchnie pomocnicze przeznaczone do samodzielnego gotowania (oczywiście Dom zapewnia całodobowe wyżywienie), pralnię, gabinety medyczne oraz terapeutyczne, a także pokoje gościnne przeznaczone do przenocowania bliskich.
DPS zapewnia całodobową opiekę, również dla osób leżących, pomoc medyczną, rehabilitację oraz terapię. Czas wolny wypełniają spotkania towarzyskie, spacery po ogrodzie, wyjścia oraz wyjazdy, imprezy okolicznościowe, udział w ważnych wydarzeniach życia społecznego. Po bliższe szczegóły zapraszam do odwiedzenia strony www Domu, link poniżej.

DPS Kochłowy
Adres: Kochłowy 1, 63-500 Ostrzeszów, woj. wielkopolskie
Tel: (62) 732 07 05
DPS Kochłowy