Dom Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu

Dom Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu
W cichej, willowej dzielnicy Poznania, nieopodal urokliwej Warty, w pobliżu Parku Szelągowskiego i Parku Cytadeli, położony jest Dom Pomocy Społecznej Ugory przeznaczony dla osób w wieku podeszłym oraz niepełnosprawnych fizycznie.
Dom mieści się w dwóch budynkach: budynku nr 20 liczącym 4 kondygnacje, w tym 3 mieszkalne i budynku nr 18 liczącym 3 kondygnacje, w tym 2 mieszkalne. Budynki Domu oraz pomieszczenia posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, baza mieszkaniowa składa się w pokoi 1, 2 i 3 osobowych, liczba miejsc dla osób w podeszłym wieku wynosi 116, natomiast liczba miejsc dla osób niepełnosprawnych fizycznie wynosi 20.
Dom Pomocy Społecznej gwarantuje całodobową opiekę, zgodnie z potrzebami, pomoc medyczną, rehabilitację ruchową w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach oraz zajęcia terapeutyczne, które umożliwią mieszkańcom aktywne spędzanie wolnego czasu oraz rozwój zainteresowań i hobby. Dodam jeszcze, że budynki DPS w 2010 roku przeszły kapitalną modernizacją, która dostosowała placówkę do wysokich standardów. Zapraszam na stronę internetową DPS Ugory po bliższe szczegóły.
Dom Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu
Adres: ul. Ugory 18/20, 61-623 Poznań
Tel: (61) 828 43 00
Dom Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu