Dom Pomocy Społecznej „Syrena” znajduje się w Warszawie przy ulicy Syreny 26 w dzielnicy Wola w nowoczesnym dobrze wyposażonym budynku.
Syrena jest przeznaczona dla osób starszych. W Domu Pomocy Społecznej Syrena pensjonariusze mają możliwość zamieszkać w pokojach 1 – 2 osobowych, w sumie 113 pokojów mieszkalnych, w tym 37 pokoi dwuosobowych i 76 pokoi jednoosobowych. Łazienki znajdują się na korytarzach i dostosowane są dla niepełnosprawnych.
Ośrodek dysponuje gabinetem zabiegowym, gabinetem fizykoterapii, salą rehabilitacyjną, pracownią terapii zajęciowej, kaplicą, biblioteką, kawiarenką, ogródkiem z altanką i alejkami spacerowymi.
Budynek Syreny jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Dom Pomocy Społecznej Syrena świadczy usługi bytowe i opiekuńcze dla osób wymagających całodobowej opieki. Pensjonariuszami opiekują pielęgniarki, opiekunowie i pokojowe.
Syrena zapewnia opiekę medyczną w postaci wizyt u lekarzy rodzinnych, wizyt domowych oraz dowozu do lekarzy specjalistów. Mieszkańcy DPS Syrena mają możliwość skorzystania z rehabilitacji, fizykoterapii, terapii zajęciowej. W DPS zatrudniony jest psycholog, geriatra i psychiatra.

Dom Pomocy Społecznej „Syrena”w Warszawie
ul. Syreny 26, 01-150 Warszawa
tel.: (22) 632-32-41,
(22) 632-32-42,
fax: (22) 632-75-09
DPS Syrena