Dom Pomocy Społecznej Słoneczko przeznaczony dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie wymagających całodobowej opieki znajduje się w Bydgoszczy w województwie kujawsko – pomorskim.
DPS posiada 56 miejsc mieszkalnych w pokojach 1 – 3 osobowych. Dom oprócz możliwości zamieszkania oferuje swom podopiecznym pełne wyżywienie, codzienne sprzątanie, odzież, bieliznę i obuwie w zależności od pory roku, zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Posiłki można spożywać na stołówcę lub w w pokojach. Jeżeli zachodzi taka potrzeba świadczona jest pomoc w przyjmowaniu posiłków, toalecie codziennej i samoobsłudze.
Dzieci mieszkające w domy mają prawo do zabiegów rehabilitacyjnych takich jak kinezyterapia, hydroterapia, fizykoterapia, masaż oraz do uczestnictwa w zajęciach terapii zajęciowej takich jak zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne, sportowe, kulinarne.
DPS umożliwia pensjonariuszą pobieranie nauczania specjalnego. Wspiera w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów rodzinnych, organizacji uroczystości okolicznościowych.

Adres DPS Słoneczko
Dom Pomocy Społecznej SŁONECZKO
ul. Gałczyńskiego 2
85-322 Bydgoszcz
tel. 052 3729151
fax 052 3729151
DPS Słoneczko

RelatedPost