DPS Wójtowska w Warszawie

DPS Wójtowska w Warszawie
W warszawie, na nowym mieście, w rejonie ulic Zakroczymska, Bonifraterska, Konwiktorska, w pięknej lokalizacji położony jest 3 piętrowy budynek Domu Pomocy Społecznej Wójtowska. Miejsce to ma piękną tradycję, istnieje od lat 60 dwudziestego wieku i od samego początku znakomicie spełnia funkcje bytowe oraz opiekuńcze dla niepełnosprawnych. Przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje jedno i dwu osobowe, część mieszkalna oraz cały budynek posiadają konieczne udogodnienia dla osób, poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Personel domu świadczy profesjonalne, a co najważniejsze w pełni zindywidualizowane usługi medyczne, rehabilitacyjne, opiekuńcze, terapeutyczne oraz socjalne. Każdego dnia mieszkańcy mają zorganizowane zajęcia, głównie rehabilitacja, terapia (biblioterapia, ergoterapia, muzykoterapia, plastykoterapia, filmoterapia), wolny czas to głównie spacery po przydomowym ogrodzie, wyjścia na miasto oraz liczne imprezy okolicznościowe, wycieczki.
Świadczona jest także pomoc socjalna, która ma za zadanie wsparcie w realizowaniu zadań społecznych, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, – dzięki temu mieszkańcy aktywnie uczestniczą w życiu, nie zaniedbują swoich obowiązków wobec rodziny lub społeczeństwa. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami związanymi z pobytem, usługami oraz Indywidualnym Planem Wsparcia Mieszkańca, – wszystko na stronie internetowej DPS.

DPS Wójtowska w Warszawie
Adres: ul. Wójtowska 13, 00-224 Warszawa
Tel: (22) 831 52 51
DPS Wójtowska w Warszawie