DPS Tomczyce

DPS Tomczyce
Na Mazowszu, w miejscowości Tomczyce, odległej o 7 km od najbliższego miasteczka – Mogielnicy, 30 km od powiatowego miasta Grójec i 80 km od Warszawy, niemal nad samym brzegiem nurtu przepięknej Pilicy, w najbliższym sąsiedztwie gęstych lasów, położony jest Dom Pomocy Społecznej, przeznaczony dla 90 osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych. Dom położony jest na terenie rozległego parku zajmującym powierzchnię 3 hektarów. Teren parku otoczony jest starodrzewiem i skarpami, wśród których rozciągają się urokliwe alejki spacerowe. Placówka przygotowała bazę mieszkaniową, która mieści się w części mieszkalnej, składającej się z 44 pokoi, w tym 29 dwuosobowych oraz 15 trzyosobowych, każdy z pokoi posiada balkon, przedpokój oraz węzeł sanitarny. Ponadto mieszkańcy mogą korzystać z pokojów dziennego pobytu, świetlicy, pokojów terapeutycznych, kaplicy, gabinetów lekarskich i pielęgniarskich, gabinetów rehabilitacyjnych, biblioteki, saloniku fryzjerskiego oraz małych, podręcznych kuchni, przygotowanych do samodzielnego, dodatkowego przygotowywania posiłków, zaś najbliżsi, podczas odwiedzin, mają do dyspozycji specjalnie przygotowane pokoje gościnne.
Ogromnym atutem Domu jest wyjątkowe usytuowanie oraz wiejskie czyste powietrze, pozwala to w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody. Okoliczne łąki, pola, lasy i rzeka Pilica są wspaniałymi terenami do spacerów, relaksu i wypoczynku.
Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, zajęcia rehabilitacji oraz terapeutyczne. Czas wolny wypełniają spotkania towarzyskie, imprezy okolicznościowe, liczne wyjścia oraz wyjazdy, udział w imprezach kulturalnych i sportowych, a także w ważnych wydarzeniach społecznych. Dom przystosowano dla osób niepełnosprawnych, nie posiada barier architektonicznych. Po bliższe szczegóły zapraszam do odwiedzenia strony internetowej DPS, link poniżej.

DPS Tomczyce
Adres: Tomczyce 40, 05-640 Mogielnica, woj. mazowieckie
Tel: (48) 669 05 54
Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach