DPS

DPS „Pomocna dłoń” Warszawa
W warszawskim Wawrze, w pobliżu skrzyżowania Wału Miedzeszyńskiego i Traktu Lubelskiego, w bardzo cichej i zadrzewionej okolicy, kilkaset metrów od brzegu Wisły, położony jest Dom Pomocy Społecznej, założony przez Fundację „Pomocna Dłoń”, przeznaczony dla 30 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, w tym dla 25 stałych mieszkańców i 5 w specjalnie przygotowanym hostelu. Fundacja „Pomocna Dłoń” została założona przez rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, zaś Dom ma na celu zapewnić podopiecznym stałe miejsce pobytu po śmierci najbliższych członków rodziny.
Placówka usytuowana jest na działce o powierzchni 5,5 ha. Zabudowania otoczone są pięknym, zalesionym terenem rekreacyjnym. Nieopodal znajduje się ziemne boisko i kosz do koszykówki. Budynek i jego otoczenie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Baza mieszkaniowa to urządzone „po domowemu” pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami. Ponadto do dyspozycji mieszkańców pozostają dwie sale rehabilitacyjno – gimnastyczne, rekreacyjno – terapeutyczne oraz zaplecze kuchenne i socjalno – bytowe.
DPS zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, zajęcia rehabilitacyjne oraz terapeutyczne – w tym zajęcia gospodarstwa domowego, kuchenne, ceramiczne, malowania na szkle, form plastycznych oraz teatralne, mieszkańcy mają także możliwość brać udział w występach zespołu teatralnego Teatru Niepełnosprawnych przy Teatrze „Ateneum”, udzielają się także w zespole muzycznym „Mazowiacy”. Czas wolny wypełniają liczne spotkania towarzyskie, imprezy okolicznościowe, wyjścia do kin i teatrów, udział w imprezach sportowych. Organizowane są także wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Po bliższe szczegóły zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Domu, link poniżej.

DPS „Pomocna dłoń” Warszawa
Adres: ul. Odrębna 10, 04-867 Warszawa, woj. mazowieckie
Tel: (22) 612 79 72
Dom Pomocy Społecznej Fundacji „Pomocna Dłoń”