DPS Płock - Dom Przyjaznych Serc

DPS Płock – Dom Przyjaznych Serc
Na terenie płockiego osiedla mieszkaniowego Kolegialna, niemal w samym centrum miasta, położony jest Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych serc”. Znakomicie skomunikowana Lokalizacja sprawia, że dojazd, podróżowanie po Płocku, korzystanie z uroków miasta nie jest ograniczone, stwarza to doskonałe warunki do optymalnego uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym. Wokół budynku DPS znajdują się urocze alejki spacerowe, fontanna, skalniaki i klomby zieleni, co sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu.
Dom Przyjaznych Serc skierowany jest dla osób przewlekle psychicznie chorych, przygotowano 80 miejsc mieszkalnych w 29 pokojach dwu i trzyosobowych, w wysokim standardzie wykończenia oraz przytulnych, stwarzających poczucie domowego ciepła. Budynek posiada udogodnienia dla osób na wózkach inwalidzkich.
Nad zdrowiem fizycznym i psychicznym czuwa doskonale wykwalifikowana kadra rehabilitantów, terapeutów, lekarzy oraz opiekunów, oferowane są zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażu leczniczego i ćwiczeń ogólno-usprawniających, każdego roku organizowany jest turnus rehabilitacyjny dla podopiecznych, nad morze, lub w góry! Prowadzone są dodatkowo zajęcia terapeutyczne: artterapia, biblioterapia, muzykoterapia, silwoterapia, choreoterapia oraz psychoterapia i socjoterapia, zaś czas wolny to liczne wycieczki, spotkania okolicznościowe, imprezy kulturalne. Reasumując – zakres oferowanych zajęć jest bardzo bogaty.
Należy jeszcze dodać, że DPS posiada certyfikat „Opieka bez agresji”, który potwierdza doskonałe przygotowanie pracowników Domu do sprawowania opieki pozbawionej przemocy oraz wysoką jakość świadczonych usług opiekuńczych. Po bliższe szczegóły odnośnie funkcjonowania, rekrutacji zapraszam na stronę internetową DPS.

DPS Płock – Dom Przyjaznych Serc
Adres: ul. Krótka 6a, 09-402 Płock
Tel: (24) 367 19 04
DPS Płock