DPS Kwidzyn

DPS Kwidzyn
Pośród tych pięknych okoliczności przyrody, prezentowanych na zdjęciu, w Kwidzynie, przy ulicy Malborskiej, położony jest Dom Pomocy Społecznej przeznaczony dla 115 przewlekle somatycznie chorych kobiet i mężczyzn. Atrakcyjne położenie, znakomite warunki mieszkaniowe oraz bytowe, sprawiają, że jest to miejsce wyjatkowe, bardzo cenione przez wszystkich mieszkańców.
Cześć mieszkaniowa to 115 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych, w pełni przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, każdy pokój wyposażony jest w tv oraz radio, internet, sygnał telewizji kablowej oraz system przyzywowy, pokoje posiadają swobodny dostęp do łazienki oraz wc. Mieszkańcy mają dodatkowo dostęp do pomieszczeń kuchennych, biblioteki, sal rehabilitacyjnych oraz terapeutycznych, kapliczki, w budynku DPS dostępny jest warsztacik krawiecki oral salon fryzjerski.
Dom zapewnia całodobową opiekę opiekuńczo – terapeutyczną w oparciu o: lekarzy, pielęgniarki, terapeutę zajęciowego, fizjoterapeutów, pracowników socjalnych, pokojowe, psychologa, kapelana, szeroką ofertę zajęć kulturalno-oświatowych, urozmaicone zajęcia terapii pracą. Wolny czas to głównie uwielbiane przez wszystkich spotkania w większym gronie oraz spacery po przydomowym ogrodzie. Dodać należy, że na terenie DPS funkcjonuje radiowęzeł, mała kawiarenka, dostępne są chodziki oraz wózki inwalidzkie ręczne, i elektryczne. Zapraszam na stronę internetową DPS Kwidzyn po bliższe szczegóły.

DPS Kwidzyn
Adres: ul. Malborska 18, 82- 500 Kwidzyn
Tel: (55) 279 37 21
DPS Kwidzyn