DPS dla dzieci Fiszor

DPS dla dzieci Fiszor
W urokliwej mazowieckiej wiosce Gaj, położonej tuż obok Zabrodzia, nieopodal maleńkiej rzeczki Fiszor, w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody – lasy oraz łąki, położony jest Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego, przeznaczony dla 95 chłopców oraz mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie – do Domu przyjmowane są dzieci, które dorastają i pozostają w placówce do końca życia. W Placówce obowiązuje system „rodzinkowy”. Dom zlokalizowany jest przy trasie S8 (ok. 50 km od Warszawy, 14 od Wyszkowa) na leśnej działce, którą otacza z trzech stron gęsty gaj, zaś z czwartej piękna łąka. Na terenie znajdują się świetnie wyposażone place zabaw dla dzieci młodszych i starszych oraz oczko wodne, liczne alejki spacerowe, a także mnóstwo miejsc przeznaczonych do odpoczynku i niczym nie skrępowanej zabawy.
Zabudowania Domu to kompleks budynków mieszkalno-gospodarczych, parterowych z elementami piętra, budynki mieszkalne oraz wspólnego użytku posiadają udogodnienia dla osób na wózku inwalidzkim. Baza mieszkaniowa to przytulne pokoje 1-4 osobowe wyposażone w podstawowe meble (mogą być prywatne), tv, radio, telefon. Ponadto pensjonariusze mogą korzystać z licznych pomieszczeń wspólnych, w których rozgrywa się większa część zajęć.
Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, rehabilitację oraz zajęcia terapeutyczne, w tym m. in. sala doświadczania świata, dogoterapia, ergoterapia, hortikuloterapia, arteterapia, muzykoterapia, zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne, bibliotekoterapia, a także zajęcia w pracowni komputerowej, technicznej, garncarskiej, witrażu, kulinarnej, pracownie edukacyjne i logopedyczna. Czas wolny wypełniają spacery po przydomowym ogrodzie, gry i zabawy w plenerze, zajęcia sportowe – siłownia, bilard, pływanie, bowwling, boccia, jazda na rolkach, nartach, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, obozy sportowe, udział w olimpiadach specjalnych, a także częsty kontakt z szeroko pojętą kulturą. DPS gwarantuje edukację na trzech poziomach – szkołę podstawową, edukację na poziomie gimnazjum oraz szkołę przysposobienia do pracy, w zakresie: prac w gospodarstwie domowym, przygotowania i podawania potraw, obróbki drewna i wytwarzania wyrobów stolarskich oraz napraw, renowacji i konserwacji wyrobów stolarskich. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Domu, link poniżej.
DPS dla dzieci Fiszor
Adres: Gaj, ul. Matki Wincenty Jaroszewskiej 5, 07-230 Zabrodzie, woj. mazowieckie
Tel: (29) 758 25 35
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Fiszor