Dom Pomocy Społecznej w Sopocie

Dom Pomocy Społecznej znajduje się w nadmorskiej miejscowości Sopot. Oferta opiekuńcza DPS Sopot skierowana jest wobec osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych. DPS w Sopocie przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Budynek wyposażony jest w dwie windy, korytarze są szerokie i przestronne, łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. DPS dysponuje 83 miejscami dla osób potrzebujących z miasta Sopot. Każdy pokój posiada łazienkę przystosowaną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także telewizor z telewizją kablową, system przyzywowy, W budynku oprócz miejsc mieszkalnych znajdują się także biblioteka, czytelnia, fryzjer, kawiarnia, kafejka internetowa, kaplica, jadalnia, świetlica, pokój do muzykoterapii, pokój do terapii zajęciowej, sala rehabilitacyjna, wanna z hydromasażem, gabinety pielęgniarek.
Dom Pomocy w Spocie zapewnia swoim mieszkańcom nocleg oraz wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie, uwzględniającym specjalne diety w tym cukrzycowej i lekkostrawnej, trzustkowej czy inne rodzaje specyficznj diety niezbędnej dla dobrego funkcjonowania organizmu pensjonariusza.
Osoby przebywające w DPS Sopot mają zapewnioną 24 godzinną opiekę ze strony opiekunek, pielęgniarek, rehabilitantów w każdej życiowej czynności w tym w zabiegach higienicznych, samoobsługi, karmienia, czy załatwiania potrzeb fizjologicznych, towarzyszenia w spacerach, czy wsparcia w załatwaniu wszelkich spraw życia codziennego. Pensjonariusze poddawani są regularnej rehabilitacji, a w tym fizjoterapii, oraz specjalnej terapii dla osób po udarze mózgu.
DPS prowadzi grupę terapeutyczną dla osób z chorobą Alzheimera. Grupa chorych ma zapewnioną doskonałą terapię, która ma na celu spowolnienie postępów choroby.
W Domu Pomocy Społecznej w Sopocie organizowane są zajęcia kulturalno-oświatowe, imprezy okolicznościowe, zabawy taneczne, wycieczki krajoznawcze, projekcje filmów, występy artystyczne oraz posługa duszpasterska.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W SOPOCIE
81-866 Sopot, ul. Mickiewicza 49
NIP: 585-145-61-22
SEKRETARIAT: 58 551 23 18 (7:30 – 15:30)
Fax: 58 710 15 20
e-mail: dps@dpssopot.pl
DPS Sopot – http://dpssopot.pl/