Dom Pomocy Społecznej położony jest w centrum miejscowości Pelplin leżącym nad rzeką Wierzycą w powiacie tczewskim, w województwie pomorskim. DPS w Pelplinie jest w pełni samowystarczalną jednostką na którą składają się dwupiętrowy główny budynek, jednopiętrowy pawilon, parterowy budynek mieszkalny, kaplica, budynki techniczne takie jak pralnia, kuchnia, stołówka, własne ujęcie wody, dwie jadalnie, gabinet medycznej pomocy doraźnej, sala do rehabilitacji, cztery kuchenki pomocnicze, pokój gościnny. Budynki mieszkalne DPS otacza teren o powierzchni 1 ha, na którym znajduje się ogród i staw rybny.
DPS w Pelplinie dysponuje 150 miejscami przeznaczonymi dla 55 osób przewlekle somatycznie chorych oraz dla 95 osób niepełnosprawnych fizycznie. W Domu świadczone są usługi bytowe dla osób niepełnosprawnych w związku z czym teren ośrodka jak i wszystkie jego budynki są jak najlepiej dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Łazienki oraz pokoje są wyposażone w niezbędne ułatwienia oraz sprzęt pomagający w pokonywaniu codziennych trudności. W pokojach funkcjonuje system przyzywowy, dostępne są telewizor, czajnik, radio. W ramach wyżywienia mieszkańcy otrzymują 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet, mają także dostęp do punktów kuchennych.
DPS zapewnia mieszkańcom pełen wachlarz usług opiekuńczych skierowanych szczególnie dla osób leżących i chorych, którzy mają problemy z samoobsługą, a także usługi psychologiczne i pomoc w załatwianiu spraw.
DPS oferuje swoim pensjonariuszm ciekawe formy spędzania czasu i zajęcia, które sprawią, że jesień życia nabierze cieplejszych barw. Mieszkańcy mogą skorzystać z terapii zajęciaciowej w ramach której można uczestniczyć w muzykoterapii, dramatoterapii, ergoterapii, ludoterapii.

Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie
Adres:
ul. Szpitalna 2
83-130 Pelplin Telefon/Faks:
Tel.: +48 58 536-12-18
http://www.dps-pelplin.pl/

Zobacz też inne w tej okolicy...