Dom Pomocy Społecznej położony jest w centrum miasta Mońki znajdującego się w województwie podlaskim.

W DPS znajduje się 30 miejsc dla pensjonariuszy. Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku, chorych i niepełnosprawnych nad którymi roztaczana jest pełna całodobowa opieka. Dom jest kompleksowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w budynku znajdują się windy i podjazdy, a w pokojach łóżka rehabilitacyjne. Do dyspozycji potrzebujących są też wózki inwalidzkie.

DPS Mońki dysponuje pokojami 1-3 osobowymi, z łazienkami i podstawowym umeblowaniem. Pensjonariusze mogą skorzystać z aneksów wypoczynkowych, kuchenki pomocniczej, pokoju gościnnego i tarasu. DPS w Mońkach to dom bardzo kameralny, w którym każdy mieszkaniec jest traktowany indywidualnie.

Mieszkańcy uczestniczą w zajęciach terapeutycznych w specjalnej pracowni, ich rehabilitacją zajmuje się fizjoterapeuta, a opieką medyczną lekarz rodzinny i pielęgniarka, mogą także skorzystać z pomocy psychologa. DPS zapewnia wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie, z uwzględnieniem diet, osoby leżące otrzymują jedzenie do pokójów i w razie konieczności istnieje możliwość karmienia.

Dom pomocy Społecznej w Mońkach
ul. PCK 15, 19-101 Mońki,
tel/fax: 85 716 2212
Strona DPS Mońki