Dom Pomocy Społecznej w Mianocicach przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i przewlekle somatycznie chorych. Instytucja znajduje się we wsi Mianocice na Wyżynie Miechowskiej w odległości 3 km od miejscowości Książ Wielki w województwie małopolskim. DPS mieści się w zabytkowym XIX pałacu otoczonym pięknym, starym parkiem o powierzchni, 7 ha.
Dom Pomocy Społecznej w Mianocicach położony w oddaleniu od miejskiego gwaru, w cichej wręcz odludnej okolicy pełnej urokliwej przyrody zapewnia swoim mieszkańcom doskonałe warunki pobytu zarówno długoterminowego jak i krótkoterminowego.
DPS dysponuje 101 miejscami noclegowymi w dwóch budynkach mieszkalnych. Pensjonariusze mogą zamieszkać w komnatach pałacu 2 – 4 osobowych i pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami. Pokoje posiadają podstawowe wyposażenie i są gotowe do zamieszkania.
DPS posiada własną kuchnię i jadalnię. Pensjonariusze otrzymują codziennie 4 posiłki z uwzględnieniem diet. Mieszkańcy mają także do dyspozycji aneksy kuchenne.
DPS dysponuje ponadto świetlicami ze sprzętem audio video, salami terapeutycznymi, salą rehabilitacyjną, kaplicą.
W DPS Mianocice prowadzone są ciekawe zajęcia na salach terapeutycznych w tym z malowania, szydełkowania, rysowania. DPS organizuje także różne formy spędzania czasu wolnego jak wycieczki, ogniska, spotkania integracyjne.

Dom Pomocy Społecznej
Mianocice 51
32-210 Książ Wielki
DPS Mianocice