Dom Pomocy Społecznej położony jest we wsi Łężeczki w województwie wielkopolskim w powiecie międzychodzkim na terenie gminy Chrzypsko Wielkie. Wieś znajduje się na obszarze Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w pobliżu jeziora Chrzypsko. DPS umiejscowiony jest w lesie tuż nad brzegiem jeziora. Posiada własną przystań oraz sprzęt wodny.
DPS w Łężeczkach przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku, które z racji swojego stanu zdrowia lub problemów socjalnych nie mają możliwości samodzielnej egzystencji. W DPS znajduje się 135 miejsc dla pensjonariuszy, zarówno dla kobiet jak mężczyzn. Teren Domu zajmuje około 2,5 ha jest dobrze zagospodarowany, pozbawiony barier architektonicznych i stwarza okazję do aktywnego wypoczynku poza budynkiem. Mieszkańcy domu mogą zamieszkać w pokojach jednoosobowych oraz w kilku pokojach dwuosobowych, ładnie umeblowanych, z telefonem, radiowęzłem, systemem alarmowo-przyzywowym, łącza antenowe, z dostępem do łazienki przystosowanej dla osób niepełnosprawnych ( poręcze, krzesełka prysznicowe, brodziki bez stopni). DPS dysponuje także gabinetem lekarskim, zabiegowym, rehabilitacyjnym, fizykoterapii, salą rehabilitacyjną, pracowniami terapii zajęciowej, biblioteką, kaplicą, pokojami dziennego pobytu z aneksami kuchennymi, punktami usługowymi – fryzjerem, krawcem, pralnią, kawiarenką.
W DPS mieszkańcy mogą uczestniczyć w dowolnie wybranej formie terapii zajęciowej. W ofercie Domu znajdują się ergoterapia, argoterapia, ludoterapia, silwoterapia, biblioterapia. Każdy pensjonariusz objęty jest także kompleksową opieką rehabilitacyjną i może korzystać zarówno z ćwiczeń indywidualnych, grupowych jak również ze specjalistycznych zabiegów usprawniających.
Pracownicy DPS dbają również o organizację czasu wolnego pensjonariuszy. Każdy mieszkaniec może uczestniczyć w wycieczkach pieszych i autokarowych, biesiadach przy ognisku, koncertach, spotkaniach towarzyskich, zabawach tanecznych, turniejach sportowych, projekcjach filmów.

Dom Pomocy Społecznej
Łężeczki 40
64-412 Chrzypsko Wielkie
(woj. Wielkopolskie) Polska
DPS Łężeczki