Dom Pomocy Społecznej znajduje się we wsi Górno w gminie Sokołów Małopolski w województwie podkarpackim w otoczeniu lasów na Płaskowyżu Kolbuszowskim.
DPS Górno opiekuję się osobami przewlekle psychicznie chorymi.
DPS zajmuje dużą powierzchnię, bo około 6 ha na której rozmieszczone są pawilony mieszkalne oraz infrastruktura niezbędna do funkcjonowania domu. DPS Górno ma możliwość zaoferować zakwaterowanie dla 225 osób, które mogą zamieszkać w pokojach od 1 do 4 osobowych, w pełni umeblowanych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, z łazienkami. Na terenie DPS znajdują się pralnia, kuchnia z jadalnią, kotłownia, zaplecze techniczne, sale do rehabilitacji, fizykoterapii i terapii zajęciowej, gabinety lekarskie, dyżurki pielęgniarek, kaplica. W DPS Górno zatrudniona jest kompetentna kadra, która w każdej chwili gotowa jest służyć pomocą mieszkańcom domu. Wśród zatrudnionych wymienić można dietetyka, rehabilitantów, pracownika kulturalno oświatowego, lekarze, pielęgniarki, opiekunki. DPS oferuje także swoim podopiecznym możliwość korzystania z własnego dostosowanego transportu samochodowego przystosowanego dla niepełnosprawnych.
Mieszkańcy Domu Opieki Społecznej mogą uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach, takich jak np: hafciarstwo, tkactwo, rzeźba, bukieciarstwo, stolarstwo, malarstwo, origami, plastyka na skórze, muzycznych, teatralnych. W czasie pobytu czas umilają liczne imprezy, potańcówki, występy, wyjazdy w różne ciekawe miejsca.

Adres Domu
Dom Pomocy Społecznej
ul. Rzeszowska 7
36-051 Górno
tel./fax 17 7728 979
Strona domu