Dom Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Szczecinie

Dom Pomocy Społecznej Dom Kombatanta położony jest blisko szczecińskiego parku miejskiego. Dom mieści się w trzypiętrowym budynku dostosowanym dla potrzeb niepełnosprawnych. DPS oferuje swoje usługi osobom w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorym. Na pensjonariuszy czeka 235 miejsc noclegowych w pokojach 1 lub 2 osobowych z wygodnymi łazienkami i z przedpokojem, wyposażone w niezbędne umeblowanie. DPS umożliwia mieszkańcom samodzielne urządzenie swoich pokojów, tak by warunki pobytu były jak najbardziej zbliżone do warunków domowych.
Dom Pomocy Społecznej Dom Kombatanta świadczy w pełni profesjonalne usługi bytowe oraz opiekuńcze i pielęgnacyjne. Każdy mieszkaniec nawet ten najbardziej dotknięty niesprawnością może liczyć na pomoc w pokonywaniu codziennych przeszkód takich jak pomoc w łazience, w utrzymaniu higieny, karmienie i inne niezbędne zabiegi pielęgnacyjne konieczne w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub chorych. DPS w celu zapewnienia mieszkańcom właściwej opieki zapewnia także wsparcie rehabilitanta, pracowników socjalnych rozwiązujących różnorodne problemy bytowe, terapeuta od spraw duchowych. W DPS działa także Zespół Terapeutyczno Opiekuńczy, który dba, by mieszkańcy byli zawsze zadbani i w dobrej dyspozycji.
W DPS Dom Kombatanta duży nacisk kładziony jest na realizację terapii zajęciowej. W ramach oferowanego przez DPS programu zajęć mieszkańcy uczestniczą w takich pracach jak gotowanie, szydełkowanie, haftowanie, robótki na drutach, wyszywanie, wykonywanie ozdób świątecznych, tworzenie bukietów z kwiatów, czy gazetek ściennych. Nie tylko atrakcyjne zajęcia czekają na pensjonariuszy Domu Kombatanta, ale także oczywiście DPS dba, by nie zabrakło miłych rozrywek osładzających jesień życia. Wśród nich możemy wspomnieć o świętowaniu rozlicznych świąt okolicznościowych, spacery i wycieczki na łono przyrody, ogniska, wyjścia do kina, teatru, galerii.

Dom Pomocy Społecznej
„Dom Kombatanta”
im. Gen. Mieczysława Boruty- Spiechowicza

71-747 Szczecin ul. Krucza 17
tel./fax 091 455-72-10
0-91-455-83-33
Dom Pomocy Społecznej w Szczecinie Dom Kombatanta